Bemidji Youth Hockey 12UB Tournament
December 8-10, 2023
Team | Request Received |
---|---|
Fort Frances | 5/31 |
Polar Bears Blue | 10/11 |
Standings | Win | Lose | Tie | Points | Goals Against | Place |
---|---|---|---|---|---|---|
Bemidji | 2 | 1 | 5 | 4 | 2 | |
NWC Riverhawks | 3 | 6 | 7 | 1 | ||
Woodbury | 2 | 1 | 1 | 19 | 4 | |
Hopkins Park | 2 | 1 | 1 | 11 | 3 |
Standings | WIin | Lose | Tie | Points | Goals Against | Place |
---|---|---|---|---|---|---|
Fort Frances | 3 | 6 | 6 | 1 | ||
Edina | 0 | 3 | 0 | 6 | 4 | |
Stillwater | 2 | 1 | 2 | 15 | 2 | |
Champlin Park | 1 | 2 | 2 | 13 | 3 |
Time | Arena | Home | Score | vs. | Away | Score |
---|---|---|---|---|---|---|
1:45 PM | BCA - Sanford POWER Rink | Bemidji | 2 | vs. | NWC Riverhawks | 4 |
5:00 PM | Nymore Arena | Hopkins Park | 2 | vs. | Woodbury | 2 |
6:30 PM | BCA - Sanford POWER Rink | Fort Frances | 4 | vs. | Champlin Park | 3 |
8:00 PM | BCA - Sanford POWER Rink | Edina | 2 | vs. | Stillwater | 3 |
Time | Arena | Home | Score | vs. | Away | Score |
---|---|---|---|---|---|---|
12:15 PM | BCA - Sanford POWER RINK | Bemidji | 5 | vs. | Hopkins Park | 0 |
1:45 PM | BCA - Sanford POWER RINK | NWC - Riverhawks | 8 | vs. | Woodbury | 2 |
1:45 PM | Nymore Arena | Champlin Park | 6 | vs. | Edina | 2 |
3:15 PM | BCA - Sanford POWER RINK | Fort Frances | 3 | vs. | Stillwater | 2 |
5:30 PM | BCA - 1st National Rink | NWC- Riverhawks | 4 | vs. | Hopkins Park | 3 |
7:00 PM | BCA -1st National Rink | Woodbury | 0 | vs. | Bemidji | 9 |
7:45 PM | BCA - Sanford POWER RINK | Stillwater | 9 | vs. | Champlin Park | 1 |
8:30 PM | BCA -1st National Rink | Fort Frances | 4 | vs. | Edina | 1 |
Game | Time | Arena | Home | Score | vs. | Away | Score | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bracket 1 (B1) | 9:30 AM | BCA - Sanford POWER Rink | Pool A - 1st Place | NWC River Hawks | 10 | vs. | Pool B - 2nd Place | Stillwater | 2 |
Bracket 4 | 9:30 AM | Nymore Arena | Pool A - 4th Place | Woodbury | 4 | vs. | Pool B - 4th Place | Edina | 1 |
Bracket 2 (B2) | 9:45 AM | BCA - 1st National Rink | Pool B - 1st Place | Fort Frances | 1 | vs. | Pool A - 2nd Place | Bemidji | 7 |
Bracket 3 | 11 AM | BCA - Sanford POWER Rink | Pool A - 3rd Place | Hopkins | vs. | Pool B - 3rd Place | Champlin Park | ||
3rd Place Game | 2:15 PM | BCA - Sanford POWER Rink | Bracket Loser B1 | Stillwater | vs. | Bracket Loser B2 | Fort Frances | ||
Championship Game | 2:30 PM | BCA - 1st National Rink | Bracket Winner B1 | Riverhawks | vs. | Bracket Winner B2 | Bemidji |
The 12UB Tournament Chairperson is:
Lindsey Wangberg
Cell: (218) 407-7516
Lwangber@gmail.com